XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022

8-15 maja

„Biblioteka – świat w jednym miejscu”

• 9 maja – wręczenie nagród z Gminnego Konkursu Plastycznego „Krasnoludki są na świecie” GBP w Żyrakowie
  • 10 maja – spotkanie DKK dla dzieci w GBP w Żyrakowie poświęcone książce M. Prokopa „Chłopaki chojraki”. Zajęcia poświęcone twórczości M. Konopnickiej na podstawie wiersza „Krasnoludki”.
  • 10 maja - spotkanie DKK dla dzieci w BP w Nagoszynie poświęcone książce Anny Świrczyńskiej ,,Cudowna broda szacha". Zajęcia poświęcone twórczości M. Konopnickiej - wysiewanie nasion „Zaczarowany ogródek”.
  • 10 maja - spotkanie DKK dla dzieci w BP w Bobrowej. Zajęcia poświęcone twórczości M. Konopnickiej – kodowanie obrazków na podstawie wiersza ,,Pojedziemy w cudny kraj’, ,, Na Jagody’’. Czytanie najpiękniejszych wierszy dla dzieci - ,,Pranie’’, ,,Szkoła’’, ,,Zajączek’’.
  • 11 maja - zajęcia w przedszkolu w BP w Nagoszynie poświęcone twórczości M. Konopnickiej na podstawie wiersza „Ogródek”.
  • 12 maja – spotkanie przedszkolaków w BP w Bobrowej z rękodzielniczką – wystawa prac szydełkowych godz. 10:00.
  • 12 maja - spotkanie DKK dla dzieci w BP w Górze Motycznej poświęcone książce  J. Bednarek ,,Babcocha”. Zajęcia poświęcone twórczości Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – quiz wiedzy o autorce, praca plastyczna - wykonanie krasnala.
  • 9- 13 maja - zajęcia dla dzieci w BP w Zasowie- quiz, krzyżówka na podstawie  ,,O krasnoludkach i sierotce Marysi” M. Konopnickiej

W Tygodniu Bibliotek we wszystkich bibliotekach odbywać się będą zajęcia poświęcone twórczości Marii Konopnickiej – patronki 2022 roku.