Dnia 14.04.2023 r w Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna jedenasta Noc z Andersenem. Jest to międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym biorą udział biblioteki nie tylko z Polski, ale Czech i Słowacji. Nazwa imprezy przypomina o urodzinach Hansa Christiana Andersena, duńskiego baśniopisarza. Noc z Andersenem rozpoczęliśmy od przywitania gości – Kamila Wolskiego – wiceprzewodniczącego rady gminy Żyraków, radnego wsi Nagoszyn, dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, oraz rodziców. Po przywitaniu gości odbyła się prezentacja na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena. Na Noc z Andersenem przybył również iluzjonista, który swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i dobrego humoru. Następnie odbyła się wspólna kolacja pizza. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, quizów zagadek na temat baśni Andersena, oraz głośnego czytania baśni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Nocy z Andersenem za wspaniałą zabawę i czekamy z niecierpliwością na następną Noc z Andersenem.