Za nami XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Nie zabrakło interesujących spotkań, atrakcyjnych zajęć dla najmłodszych, ciekawych rozmów o książkach na zajęciach czytelniczych oraz spotkań DKK, wzbogaconych o dodatkowe zadania i zabawy na świeżym powietrzu. Tematyka zajęć nawiązywała do twórczości M. Konopnickiej, patronki 2022 roku, czytano wiersze poetki, a dzieci sadziły roślinki w swoich wiosennych ogródkach i wykonywały krasnoludki ze skarpetek. W minionym tygodniu odwiedziło nas wielu czytelników, w tym po raz pierwszy przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Żyrakowie, które dzięki lekcji bibliotecznej zwiedziły bibliotekę i poznały zasady obowiązujące w bibliotece. W BP w Bobrowej odbyło się spotkanie z panią rękodzielniczką, która zaprezentowała swoje prace z koronki i opowiedziała dzieciom o swojej pasji. Wszystkie podejmowane inicjatywy miały za zadanie promować czytelnictwo i bibliotekę, jako miejsce, w którym zgodnie z tegorocznym hasłem mieści się cały świat.