Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie oraz filie wzbogaciły swój księgozbiór o kolejną pozycję Agnieszki Kruszyńskiej- Idzior pt. ,,Dębica i okolice. To, co najważniejsze.” Książka składa się z czterdziestu opowieści, zawierających ciekawostki i fakty o wydarzeniach i znanych osobach z Dębicy  i okolic. W książce nie brakuje również informacji dotyczących naszej gminy, autorka wspomina o Teodorze Talowskim, wybitnym architekcie pochodzącym z Zasowa, rodzie Łubieńskich, Zawiszy Czarnym, średniowiecznym rycerzu, który był właścicielem wielu włości na terenie naszej gminy, czy słynnych braciach Zielińskich, których spektakularna ucieczka do Szwecji przeszła do historii Polski. Zachęcamy do czytania i poznania historii naszej okolicy.