W XXI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek przebiegającym pod hasłem ,,Biblioteka - miejsce na czasie’’ GBP w Żyrakowie zorganizowała spotkania z bajkowym bohaterem- żywą maskotką jednorożcem Guciem, które są jedną z  form promocji czytelnictwa wśród dzieci.

Gucio to bohater serii książek edukacyjnych adresowanych do dzieci od najwcześniejszego dzieciństwa. „Uczucia Gucia” autorstwa Aurélii Chien Chow Chine to wyjątkowa seria książeczek, dzięki którym dzieci uczą się rozpoznawania różnych rodzajów emocji i sposobów radzenia sobie z nimi. Gucio w trakcie podróży odwiedza biblioteki, żłobki, przedszkola i szkoły na terenie naszej gminy, w których opowiada dzieciom o swoich przygodach i zabiera najmłodszych w emocjonalną podróż. We wszystkich tych miejscach nie zabrakło wspólnych zabaw, śpiewania piosenek, a także rozmów o różnych zachowaniach, które towarzyszą dzieciom w wieku przedszkolnym. Tematem przewodnim spotkań były bowiem uczucia, te przyjemne, ale i te o których trudniej się rozmawia, poprzez wspólne zabawy oraz ćwiczenia oddechowe dzieci mogły poćwiczyć ich rozpoznawanie. Gucio wraz ze swoim magicznym rogiem oraz tęczową grzywą zostawiał w przedszkolach prezent w postaci kolorowej piniaty,  przygotowanej przez panie bibliotekarki. W tym roku w rolę Gucia wcieliła się bibliotekarka z GBP w Żyrakowie. Spotkania z bajkowymi bohaterami, które łączą naukę z zabawą cieszą się od lat niezmienną popularnością i zawsze są z niecierpliwością wyczekiwane przez dzieci. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie Gucia, wspólną zabawę, otrzymane podziękowania, wykonane prace i upominki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie

Gminny Żłobek w Zawierzbiu