Wraz z rozpoczęciem wakacji miłą niespodzianką dla GBP w Żyrakowie okazał się prezent - a tak naprawdę nagroda rzeczowa za zwycięstwo w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na wspólne czytanie.” Biblioteka w internetowym konkursie wspierającym lokalne biblioteki publiczne zebrała 890 głosów i zajęła 45 miejsce wśród 100 nagrodzonych placówek. Biblioteka otrzymała certyfikat od Organizatora akcji oraz wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe dla dzieci Joanny i Michała Rusinków oraz stolik i krzesła, które będą służyły najmłodszym czytelnikom do czytania, zabawy i odpoczynku w kąciku dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom za ich zaangażowanie w akcję i oddane głosy, które przyczyniły się do wygranej naszej biblioteki.